"Človek je torej zato na svetu, da se pripravi na večno življenje." B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

OZNANILA, 21. junij 2020

nedelja, 21.06.2020

Maše od 22. junija
do 5. julija 2020

Ponedeljek, 22. junij: Tomaž More, mučenec:

7.00: za + Ano Jug od sina Viktorja z Albino

Torek, 23. junij: Jožef Cafasso:

7.00: za + Dragico Horvat od hčerke Meri z družino

za + Ljudmilo Kodrič od sosede Hedvike z družino

Sreda, 24. junij: Rojstvo Janeza Krstnika:

7.00: za + Marijo Sukič od nečakov Vinka, Silve, Franca in Antona z družinami

Četrtek, 25. junij: Viljem:

19.00: za + Jožefa Pintar od sina Ljuba z Danico

za + Rudolfa Cener od sina Danijela z družino

Petek, 26. junij: Marija Magdalena Fontaine in sosestre- mučenke:

19.00: za + Ludvika Šinko od druž. Fartek iz Skakovec

za + Dragico Horvat od hčerke Monike z družino

Sobota, 27. junij: Ema Krška:

19.00: za + Franca Škotnik od Mačkovih iz Večeslavec

za + Ano Jug od pravnukov

Nedelja, 28. maj: 13. nedelja med letom:

7.00: za + in žive farane in dobrotnike cerkve

za + Ljudmilo Kodrič, dar. druž. Kočar Simona iz Skakovec

10.00: za+ starše Viljema in Irmo Pergar od hčerke Anico z družino

Ponedeljek, 29. junij: Peter in Pavel - apostola:

7.00: za + Marijo Sukič od nečakov Vinka, Silve, Franca in Antona z družinami

19.00: za + Ludvika Šinko, dar. druž. Žilavec iz G.Črnec

za + Rudolfa Cener od žene Cvetke

Torek, 30. junij: Prvi mučenci rimske Cerkve:

7.00: za + Antona Barbarič in starše Nežo in Ivana, sestro Štefko od Pavle

za + Ano Jug od druž. Durič iz G. Črnec

Sreda, 1. julij: Martinijan:

7.00: za + Ljudmilo Kodrič od druž. Horvat-Lončar iz Skakovec

Četrtek, 2. julij: Bernardin:

19.00: za + Karla Mekiš, umrl v Kanadi, dar. Anton Bagola z druž. Iz Topolovec

za + Marijo Sapač od druž. Orehov iz Celja

Petek, 3. julij: Tomaž - apostol:

19.00: za + Franca Sukič iz Lemerja, dar. Žena Irena in hčerka Simona

za + Ludvika Šinko od druž. Ernesta Ficko iz G.Črnec

Sobota, 4. junij: Elizabeta Portugalska:

19.00: za + Janeza Mencigar (obl) iz Cankove, dar. domači

za + Marijo Sapač od druž. Renko

Nedelja, 5. junij: 14. nedelja med letom:

7.00: za + Jožefo Žalman (obl)

za + in žive farane in dobrotnike cerkve

10.00: za + Ferdinanda in Marijo Lülik iz Korovec, moža in svaka Dragana iz Ljubljane + 100 eur za cerkev

OZNANILA

V četrtek, 25. junija bomo obhajali Dan državnosti ter obeležili 29. obletnico razglasitve samostojnosti Republike Slovenije. Slovenski škofje so sklenili, da v vseh župnijah na predvečer praznika v sredo, 24. junija 2020 ob 20. uri zvonimo z vsemi zvonovi 5 minut.

Pred nami je čas dopustov in Svetopisemska družba Slovenije je pripravila akcijo Poletje z Besedo. Preživimo poletje v najboljši družbi – v družbi Božje besede! Več o akciji najdete na spletni strani poletjezbesedo.si.

Ob pogrebu Ane Jug je družina Gumilar iz Cankove darovala 20 eur za cerkev.

Srce Jezusovo – vir ljubezni!

Vsi ljudje smo postavljeni v šolo ljubezni do bližnjega, pa naj je znanec ali tujec. V sreči ali nesreči, naj je zdrav ali bolan, prijatelj ali sovražnik. V srce Jezusovo, katerega častimo ob prvih petkih, še posebej pa v mesecu juniju, nas vabi, da imamo radi vsakega človeka. Kakor je namreč vera brez del mrtva, tako je tudi ljubezen brez del prazna. Z našim krščanstvom bi bilo nekaj hudo narobe, če nebi bili sočutni, če nebi imeli odprtih rok, ušes, oči in srca za potrebe in stiske bližnjega. Papež Frančišek je dejal: »Ne obračaj svojega obličja od ubogih. Tvoj pogled naj vedno privablja in ne zavrača. Tvoja roka naj dviga, beseda tolaži, srce pa ljubi.«

Tudi dandanes je med nami veliko ubogih in revežev. Njih je gotovo sram se nam približati in nas prositi pomoči. Naša krščanska naloga je, da jih prepoznamo, poiščemo in jim pomagamo. Nikakor ne smemo zamahniti z roko in reči, to se nas ne tiče. Med nami živijo ljudje, tudi kristjani, ki so brez srca, usmiljenja, ljubezni in čuta odgovornosti za druge. Ljudje gledamo z dvojnimi očmi, z telesnimi očmi in z očmi srca. S telesnimi očmi vidimo minljive stvari, z očmi srca pa neminljive. Bistvo stvari, pravi Mali Princ, se gleda s srcem.

In kako je živel Jezus, kako so njegovi sodobniki gledali nanj? Je gledal s srcem? Njegovi sodobniki so dejali, med nami se je pojavil nov prerok, učitelj Jezus iz Nazareta. Ta Jezus je sama dobrota, sama ljubezen ga je. Nobene ostrine ni v njegovih besedah, nobene grožnje. Je prijatelj ubogih, zatiranih, preziranih, zaničevanih in odpisanih. Zavrača sleherno silo in nasilje. Njegov pogled ne obsoja, ampak le ozdravlja. Po njegovem srcu se razodeva božja ljubezen, ki nikoli, nikdar, nikogar ne izključuje, nad njim ne obupa, ampak ga vedno išče in je vesel, ko človek na novo začne živeti.

Za Jezusa ne obstaja množica, ampak obstaja samo človek s svojo osebno bolečino in tega človeka Jezus išče. Je z njim, ga ima rad in ga potrebuje. Jezusova ljubezen se najbolj pokaže na križu, ko je njegovo Srce izkrvavelo za nas ljudi. S tem dejanjem je pokazal, kako neizmerno nas ima rad.

Kristjan, ki ljubi, je človek, ki je potrpežljiv do nevednih in do tistih, ki blodijo. Kristjan, ki ljubi je vedno sočuten, človeški, razumevajoč, strog do samega sebe in blag do drugih. Kristjan, ki ljubi, je usmiljen in odpušča. Kristjan ki ljubi je dober in to dobroto deli z drugimi, ter se zaveda, da bogastvo ni vir sreče, ampak da je sreča v razdajanju za bližnje.

Jezus ni prišel na svet, da bi mu ljudje stregli, ampak da bi on stregel. Ni prišel, da bi obsojal ampak da bi odpuščal. Draga sestra in brat. Na tvoje srce polagam Jezusove besede iz evangelija, »…pojdi in tudi ti tako delaj…«. Te besede, upam, zadenejo v naša srca. Zgodba se mora nadaljevati. Napišimo novo zgodbo, zgodbo o usmiljenju in ljubezni in tako živimo.