"Evangelij je poln opominov, kakšna naj bo naša pravičnost, da bo učinkovita, da nas bo zadovoljila: Ako vaša pravičnost ne bo večja od farizejev in pismoukov ... " B. sl. Alojzij Kozar

Župnijska Karitas

Karitas je mednarodna organizacija za humanitarno pomoč Rimskokatoliške cerkve. Prva Karitas organizacija je bila ustanovljena v Freiburgu v Nemčiji leta 1897. Sledile so Karitas v Švici, ustanovljena leta 1901, v ZDA, ustanovljena leta 1910, sledile so ustanovitve Karitas organizacij povsod, kjer je lahko delovala rimokatoliška cerkev, danes je teh držav že preko 200, vključno z Slovenijo. Karitas deluje danes na mnogih področjih pomoči, prebivalstvu ob naravnih katastrofah, ob epidemijah raznih bolezni, pomoči ostarelim, pomoči otrokom, pomoči šolam, pomoči ob razvojnih težavah prebivalstvu v raznih državah po svetu.

Najbolj poznamo KARITAS kot katoliško dobrodelno organizacijo. V Sloveniji je bila ustanovljena po demokratičnih spremembah v letu 1990, uradno priznana kot dobrodelna organizacija s sklepom vlade pa šele po letu 2004.
Beseda KARITAS pa pomeni tudi dobrodelnost in ljubezen do bližnjega.